Półfinały mistrzostw Polski juniorów w piłce siatkowej

Monika Pelc, poniedziałek, 12 marca 2018

W weekend odbyły się mecze półfinałowe mistrzostw Polski w siatkówce. Juniorzy Gwardii Wrocław wygrali wszystkie swoje mecze i awansowali do turnieju finałowego.

Wrocławianie przystępowali do turnieju pełni nadziei i motywacji, żeby zrehabilitować się za zeszłoroczną porażkę w półfinałach. Mimo że w tym roku Gwardii trafili się bardzo silni rywale: Trefl Gdańsk, Wifama Łódż i UKS SMS Joker Piła, wrocławianie spełnili swoje założenia i wygrali z każdym z przeciwników.
Pierwszy mecz odbył się w piątek przeciwko KS Wifama Łódź. Zespół z Łodzi rok temu walczył w turnieju finałowym o piąte miejsce. W ćwierćfinale tegorocznego turnieju trafili do grupy w Częstochowie, przegrywając tam tylko z miejscową drużyną. Z rozgrywek wyeliminowali mocny UMKS MOS Wola Warszawa. W pierwszym meczu Gwardia pewnie pokonała ekipę z Łodzi 3:0 (25:19, 25:24, 25:21). W drugim piątkowym spotkaniu Trefl Gdańsk wygrał z UKS SMS Joker Piła 3:0 (25:14, 25:13, 25:17) .
Sobotnie starcia rozpoczęła rywalizacja ekip z Łodzi i Gdańska. Mecz zakończył się kolejnym zwycięstwem Trefla 3:1 (27:25, 25:23, 25:23, 25:15). W drugim spotkaniu Gwardia podjęła zespół z Piły. Wrocławianie znów pewnie wygrali 3:0 (25:21, 24:25, 25:18). W ćwierćfinałach drużyna z Wielkopolski była gospodarzem rozgrywek i zajęła drugie miejsce, przegrywając tylko jeden mecz. Jednak w ten weekend przegrała wszystkie swoje spotkania. Ostatnią porażkę poniosła w niedzielę przeciwko KS Wifama Łódź. Mecz zakończył się wynikiem 0:3 (20:25, 17:25, 15:25). Po sobotnich zmaganiach Gwardziści byli już pewni awansu do turnieju finałowego. Jednak rozstawienie w finale też jest ważne, dlatego niedzielne spotkanie z Treflem było tak istotne. Zespół z Gdańska w zeszłorocznych finałach zajął piąte miejsce i od pięciu lat regularnie przystępuje do meczów o tytuł. W tegorocznych ćwierćfinałach byli gospodarzem i wygrali wszystkie spotkania, tracąc tylko jednego seta. Niedzielne starce z Gwardią było najcięższym dla obu drużyn. Pierwszy set wrocławianie wygrali 25:23. W drugim nie udało się pójść za ciosem i to Gdańsk zwyciężył 25:21. W trzecim secie Gwardziści zupełnie się zdekoncentrowali i dali się pokonać 13:25. Na szczęście na czwartą część spotkania gospodarze wyszli mocno skupieni i grali dużo lepiej co pozwoliło im wygrać 25:20. To oznaczało tie break, który patrząc na wcześniejsze cztery sety, mogła wygrać każda z drużyn. Po wyrównanej grze ostatecznie to zespół gospodarzy był górą 15:9, co dało Gwardii zwycięstwo w całym meczu 3:2. Turniej finałowy odbędzie się 11-15 kwietnia.
O złoto mistrzostw Polski powalczą także juniorki Impela Wrocław. W drodze do finału dolnośląskie siatkarki, które także rywalizowały w hali przy Krupniczej odprawiły drużyny: Trefl Proxima Kraków, KS Pałac Bydgoszcz i SMS Police.