Polska jedzie na mistrzostwa świata!

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 25 lutego 2019

Wielki sukces polskich koszykarzy. Podopieczni Mike’a Taylora pokonali na wyjeździe Chorwację 77:69 i zapewnili sobie udział w mistrzostwach świata. Polacy zagrają w imprezie tej rangi po raz pierwszy od 52 lat.

Po 52 latach reprezentacja polskich koszykarzy zagra na mistrzostwach świata (fot. Archiwum PZKosz)

Mecz rozpoczął się jak w najgorszych snach. Chorwaci po sześciu minutach prowadzili już 14:0. Polacy mieli problem z kreowaniem dogodnych sytuacji rzutowych i seryjnie tracili piłkę. W końcówce kwarty zespół pociągnął Michał Sokołowski i strata została nieco zniwelowana – rywale wygrywali 16:8. W defensywie błyszczał Mateusz Ponitka, aż dwukrotnie blokując pędzących na pusty kosz przeciwników. Po jego trójce udało nam się niemal doprowadzić do wyrównania (18:20), ale potem problemem znowu stała się niedokładna gra w ofensywie. Popełnialiśmy proste straty, a Chorwaci znowu odskoczyli na dziesięć punktów (25:35). W kolejnych minutach Polacy zdołali niemal dogonić rywali i po dwóch kwartach przegrywali 32:36. To łagodny wymiar kary, patrząc na zaledwie 28% skuteczności z gry – na szczęście Chorwaci również nie rozgrywali dobrego spotkania. Druga połowa rozpoczęła się znacznie lepiej, po serii pięciu punktów, po raz pierwszy objęliśmy prowadzenie (37:36).