Polskie siatkarki w walce o igrzyska olimpijskie

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 5 sierpnia 2019

Wczoraj zakończył się turniej kwalifikacyjny do IO kobiet. Zaryzykujmy stwierdzenie, że potoczył się dokładnie tak, jak początkowo zakładano: bezproblemowe 3:0 z Portoryko, wymęczone zwycięstwo z Tajlandią, a na koniec Serbia. No właśnie, na mecz z mistrzyniami świata były przygotowane dwa scenariusze. Albo szybka i bolesna porażka, albo sensacyjna wygrana i awans Polek na igrzyska, co byłoby równoznaczne z wprawieniem w osłupienie całego siatkarskiego światka. Niestety ostatni mecz zakończył się po zamknięciu numeru.

avatar
Polskie siatkarki podczas turnieju kwalifikacyjnego pokonały Tajlandię i Portoryko, mecz z Serbkami zakończył się po zamknięciu numeru (fot. archiwum)

Dwa dni przed turniejem trener Jacek Nawrocki wykreślił z listy zawodniczek Julię Nowicką i Aleksandrę Wójcik, gdyż składy mogły być maksymalnie 14-osobowe. Pozostałe dziewczyny w piątek po południu przystąpiły do boju o igrzyska. Od samego początku zdawały sobie sprawę z tego, że walka będzie zacięta. – Na ten turniej raczej nikt nie przyjeżdża, żeby pograć lub poćwiczyć jakieś elementy. Wszystkie zespoły marzą o igrzyskach i chcą je sobie jak najszybciej zapewnić – mówiła przyjmująca reprezentacji Natalia Mędrzyk. Jednocześnie miała nadzieję na to, że uda im się wszystkich zaskoczyć i wywalczyć awans. Najtrudniejszym przeciwnikiem miały być siatkarki z Bałkanów. – Faworytem jest Serbia, mistrzynie świata. Wychodzę jednak z założenia, że skoro zagramy z nimi tylko jeden mecz, to jest większa szansa na sprawienie niespodzianki – dodała zawodniczka Chemika Police.

Gramy na Smarzek

Żeby awansować na igrzyska olimpijskie, polskie siatkarki musiały rozegrać trzy mecze. Piątkowe spotkanie z Portorykankami miało być szybkie, łatwe i przyjemne, ale już na samym początku zrobiło się nerwowo. Na parkiecie źle wylądowała Magdalena Stysiak i cała wrocławska Orbita na chwilę zamarła w bezruchu.

ALEKSANDRA MIELCZAREK

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 2 + 0 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment