Renata Mauer-Różańska o mistrzostwach Europy

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 24 lutego 2020

Renata Mauer-Różańska na stałe wpisała się do kronik nie tylko polskiego, ale także światowego strzelectwa. To przecież dwukrotna mistrzyni olimpijska oraz brązowa medalistka igrzysk: w 1996 r. w Atlancie wywalczyła złoty krążek w karabinie pneumatycznym oraz brązowy w karabinie sportowym z trzech postaw, zaś w 2000 w Sydney złoto w tej drugiej specjalności. Dla nas opowiedziała o rozpoczętych właśnie we Wrocławiu mistrzostwach Europy.

avatar
Renata Mauer-Różańska – dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich – podczas mistrzostw Europy we Wrocławiu będzie występować w roli kibica i komentatora (fot. archiwum)

Przez całą niemal karierę sportową Renata Mauer-Różańska związana była z WKS Śląsk Wrocław. Jej trenerem był Andrzej Kijowski, uważany za jednego z najwybitniejszych (o ile nie najwybitniejszego) z polskich szkoleniowców. Renata Mauer-Różańska jest nauczycielem akademickim (wrocławska AWF i Dolnośląska Szkoła Wyższa), wiceprezesem Regionalnej Rady Olimpijskiej. Na co dzień pozostaje w bliskich związkach z ukochaną dyscypliną – jest członkiem zarządu PZSS. Mąż Paweł, dwójka dzieci: Natalia (ur. w 1996 r., tuż przed igrzyskami olimpijskimi) oraz Mateusz (2009).
Wrocław jako miejsce mistrzostw Europy w strzelectwie w roku igrzysk olimpijskich to powód do satysfakcji?
RENATA MAUER-RÓŻAŃSKA:
– Oczywiście. Europejska Konfederacja Strzelecka przyznała tę imprezę Polsce, a PZSS powierzył jej zorganizowanie Wrocławiowi, jak sądzę z dwóch co najmniej powodów: z uwagi na liczne sukcesy miejscowych zawodników (medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy) oraz wysoką ocenę międzynarodowych imprez, które odbyły się w stolicy Dolnego Śląska (z finałem Pucharu Świata włącznie). Swego czasu gościła na zawodach młodzieżowych we Wrocławiu jako delegatka Europejskiej Konfederacji Strzeleckiej (ESC) Szwedka Kerstin Bodin (sama kiedyś strzelała z pistoletu z dobrym skutkiem, doskonale pamięta naszego dwukrotnego mistrza olimpijskiego Józefa Zapędzkiego) i opuszczała nasze miasto zachwycona. Jestem przekonana, że także wszyscy uczestnicy m istrzostw E uropy w Hali Stulecia wy wiozą z Wrocławia ciepłe wspomnienia.

Rozmawiał
WALDEMAR NIEDŹWIECKI


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 6 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.