Reprezentacja Polski

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Mistrzostwa świata zbliżają się wielkimi krokami. W ostatnim sparingu rozgrywanym przed wylotem do Chin, polscy koszykarze pokonali Holandię 77:71. Niestety w następnym towarzyskim meczu przegrali z Nigerią 84:87.

Już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się mistrzostwa świata w koszykówce mężczyzn z udziałem Polaków, którzy jednak nie błyszczą formą (fot. Andrzej Romański/KoszKadra)

aniach towarzyskich Polacy nie zdołali odnieść żadnego zwycięstwa. Wygrana z Holendrami było więc obowiązkiem – szczególnie, że miał być to pierwszy i jedyny sparing rozgrywany w Polsce. Spotkanie do połowy było bardzo wyrównane, aż do trzeciej kwarty, w której nasi reprezentanci włączyli piąty bieg i odjechali rywalom. W ciągu ostatnich dziesięciu minut Holendrom udało się jednak nieco zmniejszyć wymiary porażki. Nastroje zostały nieco poprawione, ale powodów do zachwytu również nie było. Coraz mocniej krystalizuje się za to rotacja, z której korzystać będzie Mike Taylor. Nie ma już wątpliwości, że jej częścią będzie 19-letni Aleksander Balcerowski, który otrzymywał więcej minut na parkiecie niż Mathieu Wojciechowski oraz Dominik Olejniczak. Szkoleniowiec chętnie daje szansę na grę również 20-letniemu Łukaszowi Kolendzie, który wydaje się być wyżej w hierarchii niż Kamil Łączyński. – Jesteśmy zadowoleni z tego, że w końcu wygraliśmy. Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu. W trzeciej kwarcie wielu zawodników zagrało jednak na wysokim poziomie. Holandia to fizyczny, młody zespół, wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Po zwycięstwie na pewno nasze morale wzrosły. W lepszych humorach żegnamy się z Polską – komentuje Adam Waczyński, kapitan reprezentacji Polski.