Rozmowa z Bożeną Karkut, trenerką Metraco Zagłębia Lubin

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 3 czerwca 2019

– Zawodniczki są dla mnie jak córki – czasem trzeba je skarcić, raz pochwalić, a innym razem pożałować – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec wicemistrzyń Polski i zdobywczyń Pucharu Polski. W rozmowie ze „Słowem Sportowym” nie zabrakło również omówienia minionego , jak i pytań na temat najbliższej przyszłości.

avatar
Pod wodzą Bożeny Karkut zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin wywalczyły srebrne medale w PGNiG Superlidze Kobiet i zdobyły Puchar Polski (fot. MKS Zagłębie Lubin)

Wiem, że zarówno Pani, jak i klub nie lubicie, gdy srebrny medal postrzega się w kategoriach porażki.
BOŻENA KARKUT:
– Moim zdaniem wywalczenie przez sportowca medalu czy sięgnięcie po puchar samo w sobie jest nagrodą. Jakiekolwiek dewaluowanie takiego sukcesu kłóci się z jej formą.
Zapytam jednak, dlaczego wszystko skończyło się tak jak się skończyło, czyli do wywalczenia mistrzostwa Polski zabrakło tylko punktu.
– Nigdy wcześniej nie uciekło nam złoto tak jak teraz, czyli w sposób korespondencyjny. Paradoksalnie od MKS-u Perły Lublin rozdzieliła nas drużyna, która nie zdobyła w tym sezonie medalu. We wcześniejszych kolejkach punkty straciłyśmy zarówno my, jak i lublinianki. Wszystko rozstrzygnęło się natomiast w spotkaniach z Pogonią Szczecin. Nieszczęściem było to, że strata punktów przydarzyła nam się w rundzie finałowej. Wiadomo, że nie było już wtedy zbyt wielu drużyn, które mogłyby urwać punkty naszym rywalkom w walce o złoto. Nie uważam, że byłyśmy słabszym zespołem na parkiecie od MKS-u. W bezpośrednich spotkaniach to my w tym sezonie trzykrotnie wygrałyśmy (raz w ćwierćfinale Pucharu Polski dop. red.), a gdyby podliczyć bramki w nich zdobyte, to również okazałybyśmy się lepszym zespołem.
Punkty wywalczone w minionych rozgrywkach przez Metraco Zagłębie Lubin gwarantowałyby mu złoto zarówno sezon wcześniej, jak i dwa lata temu.
– Tak już w sporcie bywa, że czasem ten punkcik czy nawet jedna akcja decydują o tym, kto sięgnie po najwyższe laury.

RED

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 6 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment