Rozmowa z Damianem Fedorowiczem – prezesem Krajowej Ligi Zapaśniczej

Monika Pelc, środa, 18 lipca 2018

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych nie będzie już głównym sponsorem Krajowej Ligi Zapaśniczej. Po minionym sezonie rozgrywek ligowych, PWPW nie zdecydowała się na kontynuację współpracy z KLZ. Taka decyzja postawiła pod ścianą włodarzy ligi. O całej sytuacji opowiada prezes KLZ – Damianem Fedorowiczem.

avatar
Damian Fedorowicz (z lewej) opowiada o problemach Krajowej Ligi Zapaśniczej (fot. archiwum KLZ)

KLZ to tak jakby Twoje dziecko. Jak do tej pory wyglądał rozwój rozgrywek?
DAMIAN FEDOROWICZ:
– Rozwój rozgrywek był wzorcowy. Pierwszy sezon to moje prywatne pieniądze, brak jakiejkolwiek wiedzy o tego typu projekcie, wiele błędów, ale i również dużo sukcesów i w tym miejscu bardzo chciałbym podziękować klubom, które zaufały mi i które uwierzyły w KLZ. Drugi sezon zapowiadał się wyśmienicie. Wraz z Andrzejem Wrońskim podpisujemy umowę ze sponsorem strategicznym polskich zapasów i sponsorem tytularnym Krajowej Ligi Zapaśniczej – z PWPW. Supra Brokers to kolejna firma, która inwestuje w potencjał naszych rozgrywek. Dołączają kolejne dwie drużyny, jest już osiem zespołów, stajemy się sportowo najmocniejszą ligą zawodową w Polsce. Występuje u nas czterdziestu kilku medalistów mistrzostw świata, mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskich. Rozwój był bardzo szybki i dodawało to energii do działania zarówno dla klubów, jak i dla mnie jako prezesa.
Sponsor to istotny element sportu. Dlaczego tak właśnie jest?
– W przypadku KLZ , PWPW pokrywała tylko niecałe 30% rocznego budżetu ligi. Tylko, albo aż. Biorąc od uwagę, że pierwszy sezon i 2/3 drugiego zostało sfinansowane z prywatnych środków właścicieli, to w kontekście najbliższego sezonu nie będziemy w stanie poradzić sobie bez sponsora tytularnego.
Sukces organizacyjny przekłada się zawsze na zainteresowanie. Jak jest w przypadku KLZ?
– Wzrost popularności z roku na roku wynosił niemal 300%. Pokazują to badania publikacji prasowych i ekwiwalentów reklamowych.

PAWEŁ SKORB

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 5 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment