Skarb Kibica mistrzostw Europy

Już w dziś, o godzinie 21 na Stadio Olimpico w Rzymie, zabrzmi gwizdek rozpoczynający 16. edycję piłkarskich mistrzostw Europy. Czy będzie to turniej inny niż wszystkie? Już jest! Nigdy wcześniej kontynentalny czempionat nie był przecież rozgrywany w roku nieparzystym, na tylu arenach (11) w aż tylu krajach (11). Będziemy zatem świadkami czegoś historycznego, oby – w tym formacie – po raz… ostatni. Za to nie po raz pierwszy przygotowaliśmy Skarb Kibica imprezy, z 26-osobowymi składami wszystkich uczestników (a w przypadku jednej z drużyn – poszukaj której! – składem nieco uszczuplonym) oraz terminarzem, z godzinami transmisji telewizyjnych włącznie.

GRUPA A

SZWAJCARIA

BRAMKARZE

1. Yann Sommer                    17.12.1988      Borussia Mönchengladbach – Niemcy

12. Yvon Mvogo                    06.06.1994      PSV Eindhoven – Holandia

21. Jonas Omlin                     10.01.1994      Montpellier – Francja

OBROŃCY

2. Kevin Mbabu                     19.04.1995      VfL Wolfsburg – Niemcy

3. Silvan Widmer                   05.03.1993      Basel

4. Nico Elvedi                                    30.09.1996      Borussia Mönchengladbach – Niemcy

5. Manuel Akanji                    19.07.1995      Borussia Dortmund – Niemcy

13. Ricardo Rodríguez           25.08.1992      Torino – Włochy

17. Loris Benito                     07.01.1992      Bordeaux – Francja

22. Fabian Schär                     20.12.1991      Newcastle United – Anglia

24. Bećir Omeragić                20.01.2002      Zürich

25. Eray Cömert                     04.02.1998      Basel

26. Jordan Lotomba               29.09.1998      Nice – Francja

POMOCNICY

6. Denis Zakaria                     20.11.1996      Borussia Mönchengladbach – Niemcy

8. Remo Freuler                     15.04.1992      Atalanta – Włochy

10. Granit Xhaka                   27.09.1992      Arsenal – Anglia

11. Ruben Vargas                  05.08.1998      FC Augsburg – Niemcy

14. Steven Zuber                    17.08.1991      Eintracht Frankfurt – Niemcy

15. Djibril Sow                       06.02.1997      Eintracht Frankfurt – Niemcy

16. Christian Fassnacht          11.11.1993      Young Boys

20. Edimilson Fernandes       15.04.1996      Mainz 05 – Niemcy

23. Xherdan Shaqiri               10.10.1991      Liverpool – Anglia

NAPASTNICY

7. Breel Embolo                     14.02.1997      Borussia Mönchengladbach – Niemcy

9. Haris Seferović                   22.02.1992      Benfica – Portugalia

18. Admir Mehmedi               16.03.1991      VfL Wolfsburg – Niemcy

19. Mario Gavranović            24.11.1989      Dinamo Zagrzeb – Chorwacja

SELEKCJONER: Vladimir Petković (15.08.1963)

TURCJA

BRAMKARZE

1. Mert Günok                        01.03.1989      İstanbul Başakşehir

12. Altay Bayındır                 14.04.1998      Fenerbahçe

23. Uğurcan Çakır                  05.04.1996      Trabzonspor

OBROŃCY

2. Zeki Çelik                           17.02.1997      Lille – Francja

3. Merih Demiral                    05.03.1998      Juventus – Włochy

4. Çağlar Söyüncü                  23.05.1996      Leicester City – Anglia

15. Ozan Kabak                     25.03.2000      Liverpool – Anglia

18. Rıdvan Yılmaz                 21.05.2001      Beşiktaş

22. Kaan Ayhan                     10.11.1994      Sassuolo – Włochy

25. Mert Müldür                    03.04.1999      Sassuolo – Włochy

POMOCNICY

5. Okay Yokuşlu                    09.03.1994      West Bromwich Albion – Anglia

6. Ozan Tufan                        23.03.1995      Fenerbahçe

8. Dorukhan Toköz                21.05.1996      Beşiktaş

10. Hakan Çalhanoğlu           08.02.1994      Milan – Włochy

14. Taylan Antalyalı               08.01.1995      Galatasaray

19. Orkun Kökçü                   29.12.2000      Feyenoord – Holandia

20. Abdülkadir Ömür            25.06.1999      Trabzonspor

21. İrfan Kahveci                   15.07.1995      Fenerbahçe

24. Kerem Aktürkoğlu           21.10.1998      Galatasaray

26. Halil Dervişoğlu               08.12.1999      Galatasaray

NAPASTNICY

7. Cengiz Ünder                     14.07.1997      Leicester City – Anglia

9. Kenan Karaman                 05.03.1994      Fortuna Düsseldorf – Niemcy

11. Yusuf Yazıcı                    29.01.1997      Lille – Francja

16. Enes Ünal                         10.05.1997      Getafe – Hiszpania

17. Burak Yılmaz                   15.07.1985      Lille – Francja

SELEKCJONER:  Şenol Güneş (01.06.1952)

WALIA

BRAMKARZE

1. Wayne Hennessey              24.01.1987      Crystal Palace – Anglia

12. Danny Ward                    22.06.1993      Leicester City – Anglia

21. Adam Davies                   17.07.1992      Stoke City – Anglia

OBROŃCY

2. Chris Gunter                      21.07.1989      Charlton Athletic – Anglia

3. Neco Williams                    13.04.2001      Liverpool – Anglia

4. Ben Davies                         24.04.1993      Tottenham Hotspur – Anglia

5. Tom Lockyer                      03.12.1994      Luton Town – Anglia

6. Joe Rodon                          22.10.1997      Tottenham Hotspur – Anglia

14. Connor Roberts                23.09.1995      Swansea City – Anglia

15. Ethan Ampadu                 14.09.2000      Sheffield United – Anglia

17. Rhys Norrington-Davies  22.04.1999      Stoke City – Anglia

22. Chris Mepham                  05.11.1997      Bournemouth – Anglia

24. Ben Cabango                   30.05.2000      Swansea City – Anglia

POMOCNICY

7. Joe Allen                            14.03.1990      Stoke City – Anglia

8. Harry Wilson                      22.03.1997      Cardiff City – Anglia

10. Aaron Ramsey                 26.12.1990      Juventus – Włochy

16. Joe Morrell                       03.01.1997      Luton Town – Anglia

18. Jonny Williams                 09.10.1993      Cardiff City – Anglia

19. David Brooks                   08.07.1997      Bournemouth – Anglia

20. Daniel James                    10.11.1997      Manchester United – Anglia

25. Rubin Colwill                   27.04.2002      Cardiff City – Anglia

26. Matthew Smith                22.11.1999      Doncaster Rovers – Anglia

NAPASTNICY

9. Tyler Roberts                      12.01.1999      Leeds United – Anglia

11. Gareth Bale                      16.07.1989      Tottenham Hotspur – Anglia

13. Kieffer Moore                  08.08.1992      Cardiff City – Anglia

SELEKCJONER:  Rob Page (03.09.1974)

WŁOCHY

BRAMKARZE

1. Salvatore Sirigu                  12.01.1987      Torino

21. Gianluigi Donnarumma    25.02.1999      Milan

26. Alex Meret                       22.03.1997      Napoli

OBROŃCY

2. Giovanni Di Lorenzo         04.08.1993      Napoli

3. Giorgio Chiellini                14.08.1984      Juventus

4. Leonardo Spinazzola         25.03.1993      Roma

13. Emerson                           03.08.1994      Chelsea – Anglia

15. Francesco Acerbi             10.02.1988      Lazio

19. Leonardo Bonucci           01.05.1987      Juventus

23. Alessandro Bastoni          13.04.1999      Inter

24. Alessandro Florenzi         11.03.1991      Paris Saint-Germain – Francja

25. Rafael Tolói                     10.10.1990      Atalanta

POMOCNICY

5. Manuel Locatelli                08.01.1998      Sassuolo

6. Marco Verratti                   05.11.1992      Paris Saint-Germain – Francja

7. Lorenzo Pellegrini              19.06.1996      Roma

8. Jorginho                             20.12.1991      Chelsea – Anglia

12. Stefano Sensi                   05.08.1995      Inter

14. Federico Chiesa               25.10.1997      Juventus

16. Bryan Cristante                03.03.1995      Roma

18. Nicolò Barella                  07.02.1997      Inter

20. Federico Bernardeschi     16.02.1994      Juventus

NAPASTNICY

9. Andrea Belotti                   20.12.1993      Torino

10. Lorenzo Insigne               04.06.1991      Napoli

17. Ciro Immobile                  20.02.1990      Lazio

22. Giacomo Raspadori         18.02.2000      Sassuolo

SELEKCJONER: Roberto Mancini (27.11.1964)

GRUPA B

BELGIA

BRAMKARZE

1. Thibaut Courtois                11.05.1992      Real Madryt – Hiszpania

12. Simon Mignolet                06.03.1988      Club Brugge

13. Matz Sels                          26.02.1992      Strasbourg – Francja

OBROŃCY

2. Toby Alderweireld             02.03.1989      Tottenham Hotspur – Anglia

3. Thomas Vermaelen 14.11.1985      Vissel Kobe – Japonia

4. Dedryck Boyata                 28.11.1990      Hertha BSC – Niemcy

5. Jan Vertonghen                  24.04.1987      Benfica – Portugalia

15. Thomas Meunier               12.09.1991      Borussia Dortmund – Niemcy

18. Jason Denayer                  28.06.1995      Lyon – Francja

21. Timothy Castagne            05.12.1995      Leicester City – Anglia

POMOCNICY

6. Axel Witsel                        12.01.1989      Borussia Dortmund – Niemcy

7. Kevin De Bruyne               28.06.1991      Manchester City – Anglia

8. Youri Tielemans                 07.05.1997      Leicester City – Anglia

10. Eden Hazard                    07.01.1991      Real Madryt – Hiszpania

11. Yannick Carrasco             04.09.1993      Atlético Madryt – Hiszpania

16. Thorgan Hazard               29.03.1993      Borussia Dortmund – Niemcy

17. Hans Vanaken                  24.08.1992      Club Brugge

19. Leander Dendoncker       15.04.1995      Wolverhampton Wanderers – Anglia

22. Nacer Chadli                    02.08.1989      İstanbul Başakşehir – Turcja

26. Dennis Praet                     14.05.1994      Leicester City – Anglia

NAPASTNICY

9. Romelu Lukaku                  13.05.1993      Inter – Włochy

14. Dries Mertens                   06.05.1987      Napoli – Włochy

20. Christian Benteke             03.12.1990      Crystal Palace – Anglia

23. Michy Batshuayi              02.10.1993      Crystal Palace – Anglia

24. Leandro Trossard             04.12.1994      Brighton & Hove Albion – Anglia

25. Jérémy Doku                    27.05.2002      Rennes – Francja

SELEKCJONER: Roberto Martínez (Hiszpan, 13.07.1973)

DANIA

BRAMKARZE

1. Kasper Schmeichel             05.11.1986      Leicester City – Anglia

16. Jonas Lössl                       01.02.1989      Midtjylland

22. Frederik Rønnow             04.08.1992      Schalke 04 – Niemcy

OBROŃCY

2. Joachim Andersen              31.05.1996      Fulham – Anglia

3. Jannik Vestergaard             03.08.1992      Southampton – Anglia

4. Simon Kjær                        26.03.1989      Milan – Włochy

5. Joakim Mæhle                    20.05.1997      Atalanta – Włochy

6. Andreas Christensen          10.04.1996      Chelsea – Anglia

13. Mathias Jørgensen            23.04.1990      Kopenhaga

17. Jens Stryger Larsen          21.02.1991      Udinese – Włochy

26. Nicolai Boilesen               16.02.1992      Kopenhaga

POMOCNICY

7. Robert Skov                       20.05.1996      1899 Hoffenheim – Niemcy

8. Thomas Delaney                 03.09.1991      Borussia Dortmund – Niemcy

10. Christian Eriksen              14.02.1992      Inter – Włochy

15. Christian Nørgaard          10.03.1994      Brentford – Anglia

18. Daniel Wass                     31.05.1989      Valencia – Hiszpania

23. Pierre-Emile Højbjerg      05.08.1995      Tottenham Hotspur – Anglia

24. Mathias Jensen                 01.01.1996      Brentford – Anglia

25. Anders Christiansen         08.06.1990      Malmö FF

NAPASTNICY

9. Martin Braithwaite             05.06.1991      Barcelona – Hiszpania

11. Andreas Skov Olsen        29.12.1999      Bologna – Włochy

12. Kasper Dolberg                06.10.1997      Nice – Francja

14. Mikkel Damsgaard           03.07.2000      Sampdoria – Włochy

19. Jonas Wind                      07.02.1999      Kopenhaga

20. Yussuf Poulsen                15.06.1994      RB Lipsk – Niemcy

21. Andreas Cornelius           16.03.1993      Parma – Włochy

SELEKCJONER: Kasper Hjulmand (09.04.1972)

FINLANDIA

BRAMKARZE

1. Lukáš Hrádecký                 24.11.1989      Bayer Leverkusen – Niemcy

12. Jesse Joronen                    21.03.1993      Brescia – Włochy

23. Anssi Jaakkola                  13.03.1987      Bristol Rovers – Anglia

OBROŃCY

2. Paulus Arajuuri                   15.06.1988      Pafos – Cypr

3. Daniel O'Shaughnessy       14.09.1994      HJK

4. Joona Toivio                       10.03.1988      BK Häcken – Szwecja

5. Leo Väisänen                     23.07.1997      IF Elfsborg – Szwecja

15. Sauli Väisänen                 05.06.1994      Chievo – Włochy

16. Thomas Lam                    18.12.1993      PEC Zwolle – Holandia

18. Jere Uronen                      13.07.1994      Genk – Belgia

22. Jukka Raitala                    15.09.1988      Minnesota United FC – USA

25. Robert Ivanov                  19.09.1994      Warta Poznań – Polska

POMOCNICY

6. Glen Kamara                      28.10.1995      Rangers – Szkocja

7. Robert Taylor                     21.10.1994      Brann – Norwegia

8. Robin Lod                          17.04.1993      Minnesota United FC – USA

9. Fredrik Jensen                    09.09.1997      FC Augsburg – Niemcy

11. Rasmus Schüller               18.06.1991      Djurgårdens IF – Szwecja

13. Pyry Soiri                         22.09.1994      Esbjerg – Dania

14. Tim Sparv                         20.02.1987      AEL – Grecja

17. Nikolai Alho                    12.03.1993      MTK – Węgry

19. Joni Kauko                       12.07.1990      Esbjerg – Dania

24. Onni Valakari                   18.08.1999      Pafos – Cypr

NAPASTNICY

20. Joel Pohjanpalo                13.09.1994      Union Berlin – Niemcy

21. Lassi Lappalainen             24.08.1998      CF Montréal – Kanada

26. Marcus Forss                    18.06.1999      Brentford – Anglia

SELEKCJONER: Markku Kanerva (24.05.1964)

ROSJA

BRAMKARZE

1. Anton Shunin                     27.01.1987      Dynamo Moskwa

12. Yury Dyupin                    17.03.1988      Rubin Kazań

16. Matvei Safonov               25.02.1999      Krasnodar

OBROŃCY

2. Mário Fernandes                19.09.1990      CSKA Moskwa

3. Igor Diveyev                      27.09.1999      CSKA Moskwa

4. Vyacheslav Karavayev      20.05.1995      Zenit Sankt Petersburg

5. Andrei Semyonov              24.03.1989      Akhmat Grozny

13. Fyodor Kudryashov         05.05.1987      Antalyaspor – Turcja

14. Georgi Dzhikiya               21.11.1993      Spartak Moskwa

POMOCNICY

6. Denis Cheryshev                26.12.1990      Valencia – Hiszpania

7. Magomed Ozdoyev           05.11.1992      Zenit Sankt Petersburg

8. Dmitri Barinov                   11.09.1996      Lokomotiw Moskwa

11. Roman Zobnin                 11.02.1994      Spartak Moskwa

17. Aleksandr Golovin           30.05.1996      Monaco – Francja

18. Yuri Zhirkov                    20.08.1983      Zenit Sankt Petersburg

19. Rifat Zhemaletdinov        20.09.1996      Lokomotiw Moskwa

21. Daniil Fomin                    02.02.1997      Dynamo Moskwa

24. Andrei Mostovoy             05.11.1997      Zenit Sankt Petersburg

26. Maksim Mukhin               04.11.2001      Lokomotiw Moskwa

NAPASTNICY

9. Aleksandr Sobolev             07.03.1997      Spartak Moskwa

10. Anton Zabolotny             13.06.1991      Soczi

15. Aleksei Miranchuk           17.10.1995      Atalanta – Włochy

20. Aleksei Ionov                   18.02.1989      Krasnodar

22. Artem Dzyuba                 22.08.1988      Zenit Sankt Petersburg

25. Denis Makarov                 18.02.1998      Rubin Kazań

SELEKCJONER: Stanislav Cherchesov (02.09.1963)

GRUPA C

AUSTRIA

BRAMKARZE

1. Alexander Schlager            01.02.1996      LASK

12. Pavao Pervan                    13.11.1987      VfL Wolfsburg – Niemcy

13. Daniel Bachmann             09.07.1994      Watford – Anglia

OBROŃCY

2. Andreas Ulmer                   30.10.1985      Red Bull Salzburg

3. Aleksandar Dragović         06.03.1991      Bayer Leverkusen – Niemcy

4. Martin Hinteregger             07.09.1992      Eintracht Frankfurt – Niemcy

5. Stefan Posch                      14.05.1997      1899 Hoffenheim – Niemcy

8. David Alaba                       24.06.1992      Bayern Monachium – Niemcy

15. Philipp Lienhart                11.07.1996      SC Freiburg – Niemcy

21. Stefan Lainer                    27.08.1992      Borussia Mönchengladbach – Niemcy

26. Marco Friedl                     16.03.1998      Werder Bremen – Niemcy

POMOCNICY

6. Stefan Ilsanker                   18.05.1989      Eintracht Frankfurt – Niemcy

9. Marcel Sabitzer                  17.03.1994      RB Lipsk – Niemcy

10. Florian Grillitsch              07.08.1995      1899 Hoffenheim – Niemcy

14. Julian Baumgartlinger      02.01.1988      Bayer Leverkusen – Niemcy

16. Christopher Trimmel        24.02.1987      Union Berlin – Niemcy

17. Louis Schaub                   29.12.1994      Luzern – Szwajcaria

18. Alessandro Schöpf           07.02.1994      Schalke 04 – Niemcy

19. Christoph Baumgartner    01.08.1999      1899 Hoffenheim – Niemcy

20. Karim Onisiwo                 17.03.1992      Mainz 05 – Niemcy

22. Valentino Lazaro              24.03.1996      Borussia Mönchengladbach – Niemcy

23. Xaver Schlager                 28.09.1997      VfL Wolfsburg – Niemcy

24. Konrad Laimer                 27.05.1997      RB Lipsk – Niemcy

NAPASTNICY

7. Marko Arnautović              19.04.1989      Shanghai Port – Chiny

11. Michael Gregoritsch         18.04.1994      FC Augsburg – Niemcy

25. Saša Kalajdžić                  07.07.1997      VfB Stuttgart – Niemcy

SELEKCJONER: Franco Foda (Niemiec, 23.04.1966)

HOLANDIA

BRAMKARZE

1. Maarten Stekelenburg        22.09.1982      Ajax

13. Tim Krul                           03.04.1988      Norwich City – Anglia

23. Marco Bizot                     10.03.1991      AZ

OBROŃCY

2. Joël Veltman                      15.01.1992      Brighton & Hove Albion – Anglia

3. Matthijs de Ligt                 12.08.1999      Juventus – Włochy

4. Nathan Aké                                    18.02.1995      Manchester City – Anglia

5. Owen Wijndal                    28.11.1999      AZ

6. Stefan de Vrij                     05.02.1992      Inter – Włochy

12. Patrick van Aanholt         29.08.1990      Crystal Palace – Anglia

17. Daley Blind                      09.03.1990      Ajax

22. Denzel Dumfries              18.04.1996      PSV Eindhoven

POMOCNICY

8. Georginio Wijnaldum        11.11.1990      Liverpool – Anglia

11. Quincy Promes                 04.01.1992      Spartak Moskwa – Rosja

14. Davy Klaassen                 21.02.1993      Ajax

15. Marten de Roon               29.03.1991      Atalanta – Włochy

16. Ryan Gravenberch           16.05.2002      Ajax

20. Donny van de Beek         18.04.1997      Manchester United – Anglia

21. Frenkie de Jong                12.05.1997      Barcelona – Hiszpania

24. Teun Koopmeiners           28.02.1998      AZ

25. Jurriën Timber                  17.06.2001      Ajax

NAPASTNICY

7. Steven Berghuis                 19.12.1991      Feyenoord

9. Luuk de Jong                     27.08.1990      Sevilla – Hiszpania

10. Memphis Depay               13.02.1994      Lyon – Francja

18. Donyell Malen                 19.01.1999      PSV Eindhoven

19. Wout Weghorst                07.08.1992      VfL Wolfsburg – Niemcy

26. Cody Gakpo                    07.05.1999      PSV Eindhoven

SELEKCJONER: Frank de Boer (15.05.1970)

MACEDONIA PÓŁNOCNA

BRAMKARZE

1. Stole Dimitrievski              25.12.1993      Rayo Vallecano – Hiszpania

12. Risto Jankov                     05.08.1998      Rabotnički

22. Damjan Shishkovski        18.03.1995      Doxa Katokopias – Cypr

OBROŃCY

2. Egzon Bejtulai                    07.01.1994      Shkëndija

3. Gjoko Zajkov                     10.02.1995      Charleroi – Belgia

4. Kire Ristevski                    22.10.1990      Újpest – Węgry

6. Visar Musliu                       13.11.1994      Fehérvár – Węgry

8. Ezgjan Alioski                    12.02.1992      Leeds United – Anglia

13. Stefan Ristovski               12.02.1992      Dinamo Zagrzeb – Chorwacja

14. Darko Velkovski              21.06.1995      Rijeka – Chorwacja

POMOCNICY

5. Arijan Ademi                     29.05.1991      Dinamo Zagrzeb – Chorwacja

11. Ferhan Hasani                  18.06.1990      Partizani – Albania

15. Tihomir Kostadinov         04.03.1996      Ružomberok – Słowacja

16. Boban Nikolov                 28.07.1994      Lecce – Włochy

17. Enis Bardhi                      02.07.1995      Levante – Hiszpania

20. Stefan Spirovski               23.08.1990      AEK Larnaka – Cypr

21. Elif Elmas                        24.09.1999      Napoli – Włochy

25. Darko Churlinov              11.07.2000      VfB Stuttgart – Niemcy

26. Milan Ristovski                08.04.1998      Spartak Trnawa – Słowacja

NAPASTNICY

7. Ivan Trichkovski                18.04.1987      AEK Larnaka – Cypr

9. Aleksandar Trajkovski       05.09.1992      Mallorca – Hiszpania

10. Goran Pandev                  27.07.1983      Genoa – Włochy

18. Vlatko Stojanovski          23.04.1997      Chambly – Francja

19. Krste Velkoski                 20.02.1988      Sarajevo – Bośnia i Hercegowina

23. Marjan Radeski                10.02.1995      Akademija Pandev

24. Daniel Avramovski          20.02.1995      Kayserispor – Turcja

SELEKCJONER: Igor Angelovski (02.06.1976)

UKRAINA

BRAMKARZE

1. Heorhiy Bushchan              31.05.1994      Dynamo Kijów

12. Andriy Pyatov                 28.06.1984      Szachtar Donieck

23. Anatoliy Trubin                01.08.2001      Szachtar Donieck

OBROŃCY

2. Eduard Sobol                     20.04.1995      Club Brugge – Belgia

4. Serhiy Kryvtsov                 15.03.1991      Szachtar Donieck

13. Illya Zabarnyi                   01.09.2002      Dynamo Kijów

16. Vitaliy Mykolenko           29.05.1999      Dynamo Kijów

17. Oleksandr Zinchenko       15.12.1996      Manchester City – Anglia

21. Oleksandr Karavayev      02.06.1992      Dynamo Kijów

22. Mykola Matviyenko         02.05.1996      Szachtar Donieck

24. Oleksandr Tymchyk         20.01.1997      Dynamo Kijów

25. Denys Popov                    17.02.1999      Dynamo Kijów

POMOCNICY

3. Heorhiy Sudakov               01.09.2002      Szachtar Donieck

5. Serhiy Sydorchuk              02.05.1991      Dynamo Kijów

6. Taras Stepanenko               08.08.1989      Szachtar Donieck

8. Ruslan Malinovskyi           04.05.1993      Atalanta – Włochy

10. Mykola Shaparenko         04.10.1998      Dynamo Kijów

11. Marlos                              07.06.1988      Szachtar Donieck

14. Yevhenii Makarenko        21.05.1991      Kortrijk – Belgia

15. Viktor Tsyhankov                        15.11.1997      Dynamo Kijów

18. Roman Bezus                   26.09.1990      Gent – Belgia

NAPASTNICY

7. Andriy Yarmolenko           23.10.1989      West Ham United – Anglia

9. Roman Yaremchuk                        27.11.1995      Gent – Belgia

19. Artem Besyedin               31.03.1996      Dynamo Kijów

20. Oleksandr Zubkov           03.08.1996      Ferencváros – Węgry

26. Artem Dovbyk                 21.06.1997      Dnipro-1

SELEKCJONER: Andriy Shevchenko (29.08.1976)

GRUPA D

ANGLIA

BRAMKARZE

1. Jordan Pickford                 07.03.1994      Everton

13. Dean Henderson              12.03.1997      Manchester United

23. Sam Johnstone                 25.03.1993      West Bromwich Albion

OBROŃCY

2. Kyle Walker                       28.05.1990      Manchester City

3. Luke Shaw                         12.07.1995      Manchester United

5 John Stones                         28.05.1994      Manchester City

6. Harry Maguire                    05.03.1993      Manchester United

12. Kieran Trippier                 19.09.1990      Atlético Madryt – Hiszpania

15. Tyrone Mings                   13.03.1993      Aston Villa

16. Conor Coady                   25.02.1993      Wolverhampton Wanderers

21. Ben Chilwell                    21.12.1996      Chelsea

22. Trent Alexander-Arnold  07.10.1998      Liverpool

24. Reece James                     08.12.1999      Chelsea

POMOCNICY

4. Declan Rice                        14.01.1999      West Ham United

7. Jack Grealish                      10.09.1995      Aston Villa

8. Jordan Henderson              17.06.1990      Liverpool

14. Kalvin Phillips                  02.12.1995      Leeds United

17. Jadon Sancho                   25.03.2000      Borussia Dortmund – Niemcy

19. Mason Mount                   10.01.1999      Chelsea

20. Phil Foden                                   28.05.2000      Manchester City

25. Bukayo Saka                    05.09.2001      Arsenal

26. Jude Bellingham               29.06.2003      Borussia Dortmund – Niemcy

NAPASTNICY

9. Harry Kane                         28.07.1993      Tottenham Hotspur

10. Raheem Sterling               08.12.1994      Manchester City

11. Marcus Rashford             31.10.1997      Manchester United

18. Dominic Calvert-Lewin   16.03.1997      Everton

SELEKCJONER: Gareth Southgate (03.09.1970)

CHORWACJA

BRAMKARZE

1. Dominik Livaković            09.01.1995      Dinamo Zagrzeb

12. Lovre Kalinić                   03.04.1990      Hajduk Split

23. Simon Sluga                     17.03.1993      Luton Town – Anglia

OBROŃCY

2. Šime Vrsaljko                     10.01.1992      Atlético Madryt – Hiszpania

3. Borna Barišić                      10.11.1992      Rangers – Szkocja

5. Duje Ćaleta-Car                 17.09.1996      Marsylia – Francja

6. Dejan Lovren                     05.07.1989      Zenit Sankt Petersburg – Rosja

16. Mile Škorić                       19.06.1991      Osijek

21. Domagoj Vida                 29.04.1989      Beşiktaş – Turcja

22. Josip Juranović                 16.08.1995      Legia Warszawa – Polska

24. Domagoj Bradarić            10.12.1999      Lille – Francja

25. Joško Gvardiol                 23.01.2002      Dinamo Zagrzeb

POMOCNICY

4. Ivan Perišić                        02.02.1989      Inter – Włochy

8. Mateo Kovačić                   06.05.1994      Chelsea – Anglia

10. Luka Modrić                    09.09.1985      Real Madryt – Hiszpania

11. Marcelo Brozović             16.11.1992      Inter – Włochy

13. Nikola Vlašić                   04.10.1997      CSKA Moskwa – Rosja

15. Mario Pašalić                    09.02.1995      Atalanta – Włochy

18. Mislav Oršić                     29.12.1992      Dinamo Zagrzeb

19. Milan Badelj                    25.02.1989      Genoa – Włochy

26. Luka Ivanušec                  26.11.1998      Dinamo Zagrzeb

NAPASTNICY

7. Josip Brekalo                      23.06.1998      VfL Wolfsburg – Niemcy

9. Andrej Kramarić                19.06.1991      1899 Hoffenheim – Niemcy

14. Ante Budimir                   22.07.1991      Osasuna – Hiszpania

17. Ante Rebić                       21.09.1993      Milan – Włochy

20. Bruno Petković                16.09.1994      Dinamo Zagrzeb – Chorwacja

SELEKCJONER: Zlatko Dalić (26.10.1966)

CZECHY

BRAMKARZE

1. Tomáš Vaclík                     29.03.1989      Sevilla – Hiszpania

16. Aleš Mandous                  21.04.1992      Sigma Ołomuniec

23. Jiří Pavlenka                     14.04.1992      Werder Brema – Niemcy

OBROŃCY

2. Pavel Kadeřábek                25.04.1992      1899 Hoffenheim – Niemcy

3. Ondřej Čelůstka                 18.06.1989      Sparta Praga

4. Jakub Brabec                      06.08.1992      Viktoria Pilzno

5. Vladimír Coufal                 22.08.1992      West Ham United – Anglia

6. Tomáš Kalas                       15.05.1993      Bristol City – Anglia

9. Tomáš Holeš                      31.03.1993      Slavia Praga

17. David Zima                      08.11.2000      Slavia Praga

18. Jan Bořil                           11.01.1991      Slavia Praga

22. Aleš Matějů                      03.06.1996      Brescia – Włochy

POMOCNICY

7. Antonín Barák                    03.12.1994      Hellas Verona – Włochy

8. Vladimír Darida                 08.08.1990      Hertha BSC – Niemcy

12. Lukáš Masopust               12.02.1993      Slavia Praga

13. Petr Ševčík                       04.05.1994      Slavia Praga

14. Jakub Jankto                    19.01.1996      Sampdoria – Włochy

15. Tomáš Souček                  27.02.1995      West Ham United – Anglia

21. Alex Král                          19.05.1998      Spartak Moskwa – Rosja

25. Jakub Pešek                      24.06.1993      Slovan Liberec

26. Michal Sadílek                 31.05.1999      Slovan Liberec

NAPASTNICY

10. Patrik Schick                    24.01.1996      Bayer Leverkusen – Niemcy

11. Michael Krmenčík            15.03.1993      PAOK – Grecja

19. Adam Hložek                   25.07.2002      Sparta Praga

20. Matěj Vydra                     01.05.1992      Burnley – Anglia

24. Tomáš Pekhart                 26.05.1989      Legia Warszawa – Polska

SELEKCJONER: Jaroslav Šilhavý (03.11.1961)

SZKOCJA

BRAMKARZE

1. David Marshall                   05.03.1985      Derby County – Anglia

12. Craig Gordon                   31.12.1982      Heart of Midlothian

21. Jon McLaughlin               09.09.1987      Rangers

OBROŃCY

2. Stephen O'Donnell             11.05.1992      Motherwell

3. Andrew Robertson                        11.03.1994      Liverpool – Anglia

5. Grant Hanley                     20.11.1991      Norwich City – Anglia

6. Kieran Tierney                   05.06.1997      Arsenal – Anglia

13. Greg Taylor                      05.11.1997      Celtic

15. Declan Gallagher             13.02.1991      Motherwell

16. Liam Cooper                    30.08.1991      Leeds United – Anglia

22. Nathan Patterson             16.10.2001      Rangers

24. Jack Hendry                     07.05.1995      Oostende – Belgia

26. Scott McKenna                12.11.1996      Nottingham Forest – Anglia

POMOCNICY

4. Scott McTominay               08.12.1996      Manchester United – Anglia

7. John McGinn                     18.10.1994      Aston Villa – Anglia

8. Callum McGregor              14.06.1993      Celtic

11. Ryan Christie                   22.02.1995      Celtic

14. John Fleck                                    24.08.1991      Sheffield United – Anglia

17. Stuart Armstrong             30.03.1992      Southampton – Anglia

18. David Turnbull                 10.07.1999      Celtic

20. Ryan Fraser                      24.02.1994      Newcastle United – Anglia

23. Billy Gilmour                   11.06.2001      Chelsea – Anglia

25. James Forrest                   07.07.1991      Celtic

NAPASTNICY

9. Lyndon Dykes                   07.10.1995      Queens Park Rangers – Anglia

10. Ché Adams                      13.07.1996      Southampton – Anglia

19. Kevin Nisbet                    08.03.1997      Hibernian

SELEKCJONER: Steve Clarke (29.08.1963)

GRUPA E

HISZPANIA

BRAMKARZE

1. David de Gea                     07.11.1990      Manchester United – Anglia

13. Robert Sánchez                18.11.1997      Brighton & Hove Albion – Anglia

23. Unai Simón                      11.06.1997      Athletic Bilbao

OBROŃCY

2. César Azpilicueta               28.08.1989      Chelsea – Anglia

3. Diego Llorente                   16.08.1993      Leeds United – Anglia

4. Pau Torres                           16.01.1997      Villarreal

12. Eric García                       09.01.2001      Manchester City – Anglia

14. José Gayà                         25.05.1995      Valencia

18. Jordi Alba                        21.03.1989      Barcelona

24. Aymeric Laporte              27.05.1994      Manchester City – Anglia

POMOCNICY

5. Sergio Busquets                 16.07.1988      Barcelona

6. Marcos Llorente                 30.01.1995      Atlético Madryt

8. Koke                                  08.01.1992      Atlético Madryt

10. Thiago                              11.04.1991      Liverpool – Anglia

11. Ferran Torres                    29.02.2000      Manchester City – Anglia

16. Rodri                                22.06.1996      Manchester City – Anglia

17. Fabián Ruiz                      03.04.1996      Napoli – Włochy

19. Dani Olmo                        07.05.1998      RB Lipsk – Niemcy

20. Adama Traoré                  25.01.1996      Wolverhampton Wanderers – Anglia

22. Pablo Sarabia                    11.05.1992      Paris Saint-Germain – Francja

NAPASTNICY

7. Álvaro Morata                    23.10.1992      Juventus – Włochy

9. Gerard Moreno                  07.04.1992      Villarreal

21. Mikel Oyarzabal               21.04.1997      Real Sociedad

26. Pedri                                 25.11.2002      Barcelona

SELEKCJONER: Luis Enrique (08.05.1970)

POLSKA

BRAMKARZE

1. Wojciech Szczęsny            18.04.1990      Juventus – Włochy

12. Łukasz Skorupski             05.05.1991      Bologna – Włochy

22. Łukasz Fabiański             18.04.1985      West Ham United – Anglia

OBROŃCY

2. Kamil Piątkowski               21.06.2000      Raków Częstochowa

4. Tomasz Kędziora               11.06.1994      Dynamo Kijów – Ukraina

5. Jan Bednarek                     12.04.1996      Southampton – Anglia

13. Maciej Rybus                   19.08.1989      Lokomotiw Moskwa – Rosja

15. Kamil Glik                       03.02.1988      Benevento – Włochy

18. Bartosz Bereszyński         12.07.1992      Sampdoria – Włochy

25. Michał Helik                    09.09.1995      Barnsley – Anglia

26. Tymoteusz Puchacz         23.01.1999      Lech Poznań

POMOCNICY

3. Paweł Dawidowicz                        20.05.1995      Hellas Verona – Włochy

6. Kacper Kozłowski             16.10.2003      Pogoń Szczecin

8. Karol Linetty                      02.02.1995      Torino – Włochy

10. Grzegorz Krychowiak      29.01.1990      Lokomotiw Moskwa – Rosja

14. Mateusz Klich                  13.06.1990      Leeds United – Anglia

16. Jakub Moder                    07.04.1999      Brighton & Hove Albion – Anglia

17. Przemysław Płacheta       23.03.1998      Norwich City – Anglia

19. Przemysław Frankowski  12.04.1995      Chicago Fire FC – USA

20. Piotr Zieliński                   20.05.1994      Napoli – Włochy

21. Kamil Jóźwiak                  22.04.1998      Derby County – Anglia

NAPASTNICY

7. Arkadiusz Milik                 28.02.1994      Marsylia – Francja

9. Robert Lewandowski        21.08.1988      Bayern Monachium – Niemcy

11. Karol Świderski               23.01.1997      PAOK – Grecja

23. Dawid Kownacki             14.03.1997      Fortuna Düsseldorf – Niemcy

24. Jakub Świerczok              28.12.1992      Piast Gliwice

SELEKCJONER: Paulo Sousa (Portugalczyk, 30.08.1970)

SŁOWACJA

BRAMKARZE

1. Martin Dúbravka                15.01.1989      Newcastle United – Anglia

12. Dušan Kuciak                   21.05.1985      Lechia Gdańsk – Polska

23. Marek Rodák                   13.12.1996      Fulham – Anglia

OBROŃCY

2. Peter Pekarík                      30.10.1986      Hertha BSC – Niemcy

3. Denis Vavro                       10.04.1996      Huesca – Hiszpania

4. Martin Valjent                    11.12.1995      Mallorca – Hiszpania

5. Ľubomír Šatka                    02.12.1995      Lech Poznań – Polska

14. Milan Škriniar                  11.02.1995      Inter – Włochy

15. Tomáš Hubočan               17.09.1985      Omonia – Cypr

16. Dávid Hancko                  13.12.1997      Sparta Praga– Czechy

24. Martin Koscelník              02.03.1995      Slovan Liberec – Czechy

POMOCNICY

6. Ján Greguš                          29.01.1991      Minnesota United FC – USA

7. Vladimír Weiss                  30.11.1989      Slovan Bratysława

8. Ondrej Duda                      05.12.1994      1. FC Köln – Niemcy

10. Tomáš Suslov                   07.06.2002      Groningen – Holandia

11. László Bénes                    09.09.1997      FC Augsburg – Niemcy

13. Patrik Hrošovský              22.04.1992      Genk – Belgia

17. Marek Hamšík                  27.07.1987      IFK Göteborg – Szwecja

18. Lukáš Haraslín                 26.05.1996      Sassuolo – Włochy

19. Juraj Kucka                      26.02.1987      Parma – Włochy

22. Stanislav Lobotka                        25.11.1994      Napoli – Włochy

25. Jakub Hromada                25.05.1996      Slavia Praga – Czechy

NAPASTNICY

9. Róbert Boženík                  18.11.1999      Feyenoord – Holandia

20. Róbert Mak                      08.03.1991      Ferencváros – Węgry

21. Michal Ďuriš                    01.06.1988      Omonia – Cypr

26. Ivan Schranz                    13.09.1993      Jablonec – Czechy

SELEKCJONER: Štefan Tarkovič (18.02.1973)

SZWECJA

BRAMKARZE

1. Robin Olsen                       08.01.1990      Everton – Anglia

12. Karl-Johan Johnsson        28.01.1990      Kopenhaga – Dania

23. Kristoffer Nordfeldt        23.06.1989      Gençlerbirliği – Turcja

OBROŃCY

2. Mikael Lustig                     13.12.1986      AIK

3. Victor Lindelöf                  17.07.1994      Manchester United – Anglia

4. Andreas Granqvist             16.04.1985      Helsingborgs IF

5. Pierre Bengtsson                12.04.1988      Vejle – Dania

6. Ludwig Augustinsson        21.04.1994      Werder Brema – Niemcy

14. Filip Helander                  22.04.1993      Rangers – Szkocja

16. Emil Krafth                      02.08.1994      Newcastle United – Anglia

18. Pontus Jansson                 13.02.1991      Brentford – Anglia

24. Marcus Danielson             08.04.1989      Dalian Professional – Chiny

POMOCNICY

7. Sebastian Larsson               06.06.1985      AIK

8. Albin Ekdal                                    28.07.1989      Sampdoria – Włochy

10. Emil Forsberg                   23.10.1991      RB Lipsk – Niemcy

13. Gustav Svensson              07.02.1987      Guangzhou City – Chiny

15. Ken Sema                         30.09.1993      Watford – Anglia

17. Viktor Claesson               02.01.1992      Krasnodar – Rosja

19. Mattias Svanberg             05.01.1999      Bologna – Włochy

20. Kristoffer Olsson             30.06.1995      Krasnodar – Rosja

21. Dejan Kulusevski             25.04.2000      Juventus – Włochy

22. Robin Quaison                 09.10.1993      Mainz 05 – Niemcy

26. Jens Cajuste                     10.08.1999      Midtjylland – Dania

NAPASTNICY

9. Marcus Berg                       17.08.1986      Krasnodar – Rosja

11. Alexander Isak                 21.09.1999      Real Sociedad – Hiszpania

25. Jordan Larsson                 20.06.1997      Spartak Moskwa – Rosja

SELEKCJONER: Janne Andersson (29.09.2962)

GRUPA F

FRANCJA

BRAMKARZE

1. Hugo Lloris                                    26.12.1986      Tottenham Hotspur – Anglia

16. Steve Mandanda              28.03.1985      Marsylia

23. Mike Maignan                  03.06.1995      Lille

OBROŃCY

2. Benjamin Pavard                28.03.1996      Bayern Monachium – Niemcy

3. Presnel Kimpembe             13.08.1995      Paris Saint-Germain

4. Raphaël Varane                  25.04.1993      Real Madryt – Hiszpania

5. Clément Lenglet                 17.06.1995      Barcelona – Hiszpania

15. Kurt Zouma                     27.10.1994      Chelsea – Anglia

18. Lucas Digne                     20.07.1993      Everton – Anglia

21. Lucas Hernandez             14.02.1996      Bayern Monachium – Niemcy

24. Léo Dubois                      14.09.1994      Lyon

25. Jules Koundé                    12.11.1998      Sevilla – Hiszpania

POMOCNICY

6. Paul Pogba                         15.03.1993      Manchester United – Anglia

8. Thomas Lemar                   12.11.1995      Atlético Madryt – Hiszpania

12. Corentin Tolisso               03.08.1994      Bayern Monachium – Niemcy

13. N'Golo Kanté                   29.03.1991      Chelsea – Anglia

14. Adrien Rabiot                  03.04.1995      Juventus – Włochy

17. Moussa Sissoko                16.08.1989      Tottenham Hotspur – Anglia

20. Kingsley Coman               13.06.1996      Bayern Monachium – Niemcy

NAPASTNICY

7. Antoine Griezmann            21.03.1991      Barcelona – Hiszpania

9. Olivier Giroud                    30.09.1986      Chelsea – Anglia

10. Kylian Mbappé                 20.12.1998      Paris Saint-Germain

11. Ousmane Dembélé           15.05.1997      Barcelona – Hiszpania

19. Karim Benzema                19.12.1987      Real Madryt – Hiszpania

22. Wissam Ben Yedder        12.08.1990      Monaco

26. Marcus Thuram                06.08.1997      Borussia Mönchengladbach – Niemcy

SELEKCJONER: Didier Deschampsn (15.10.1968)

NIEMCY

BRAMKARZE

1. Manuel Neuer                    27.03.1986      Bayern Monachium

12. Bernd Leno                      04.03.1992      Arsenal – Anglia

22. Kevin Trapp                     08.07.1990      Eintracht Frankfurt

OBROŃCY

2. Antonio Rüdiger                03.03.1993      Chelsea – Anglia

3. Marcel Halstenberg            27.09.1991      RB Lipsk

4. Matthias Ginter                  19.01.1994      Borussia Mönchengladbach

5. Mats Hummels                   16.12.1988      Borussia Dortmund

15. Niklas Süle                       03.09.1995      Bayern Monachium

16. Lukas Klostermann          03.06.1996      RB Lipsk

20. Robin Gosens                   05.07.1994      Atalanta – Włochy

23. Emre Can                         12.01.1994      Borussia Dortmund

24. Robin Koch                      17.07.1996      Leeds United – Anglia

26. Christian Günter               28.02.1993      SC Freiburg

POMOCNICY

6. Joshua Kimmich                 08.02.1995      Bayern Monachium

8. Toni Kroos                         04.01.1990      Real Madryt – Hiszpania

10. Serge Gnabry                   14.07.1995      Bayern Monachium

13. Jonas Hofmann                14.07.1992      Borussia Mönchengladbach

14. Jamal Musiala                   26.02.2003      Bayern Monachium

17. Florian Neuhaus               16.03.1997      Borussia Mönchengladbach

18. Leon Goretzka                 06.02.1995      Bayern Monachium

19. Leroy Sané                       11.01.1996      Bayern Monachium

21. İlkay Gündoğan               24.10.1990      Manchester City – Anglia

NAPASTNICY

7. Kai Havertz                                    11.06.1999      Chelsea – Anglia

9. Kevin Volland                    30.07.1992      Monaco – Francja

11. Timo Werner                    06.03.1996      Chelsea – Anglia

25. Thomas Müller                 13.09.1989      Bayern Monachium

SELEKCJONER: Joachim Löw (03.02.1960)

PORTUGALIA

BRAMKARZE

1. Rui Patrício                        15.02.1988      Wolverhampton Wanderers – Anglia

12. Anthony Lopes                01.10.1990      Lyon – Francja

22. Rui Silva                           07.02.1994      Granada – Hiszpania

OBROŃCY

2. Nélson Semedo                  16.11.1993      Wolverhampton Wanderers – Anglia

3. Pepe                                               26.02.1983      Porto

4. Rúben Dias                         14.05.1997      Manchester City – Anglia

5. Raphaël Guerreiro              22.12.1993      Borussia Dortmund

6. José Fonte                          22.12.1983      Lille – Francja

20. João Cancelo                    27.05.1994      Manchester City – Anglia

25. Nuno Mendes                  19.06.2002      Sporting CP

POMOCNICY

8. João Moutinho                   08.09.1986      Wolverhampton Wanderers – Anglia

10. Bernardo Silva                 10.08.1994      Manchester City – Anglia

11. Bruno Fernandes              08.09.1994      Manchester United – Anglia

13. Danilo Pereira                   09.09.1991      Paris Saint-Germain – Francja

14. William Carvalho             07.04.1992      Real Betis – Hiszpania

16. Renato Sanches                18.08.1997      Lille – Francja

17. Gonçalo Guedes               29.11.1996      Valencia – Hiszpania

18. Rúben Neves                    13.03.1997      Wolverhampton Wanderers – Anglia

19. Pedro Gonçalves              28.06.1998      Sporting CP

24. Sérgio Oliveira                 02.06.1992      Porto

26. João Palhinha                   09.07.1995      Sporting CP

NAPASTNICY

7. Cristiano Ronaldo              05.02.1985      Juventus – Włochy

9. André Silva                                    06.11.1995      Eintracht Frankfurt – Niemcy

15. Rafa Silva                        17.05.1993      Benfica

21. Diogo Jota                                   04.12.1996      Liverpool – Anglia

23. João Félix                         10.11.1999      Atlético Madryt – Hiszpania

SELEKCJONER: Fernando Santos (10.10.1954)

WĘGRY

BRAMKARZE

1. Péter Gulácsi                      06.05.1990      RB Lipsk – Niemcy

12. Dénes Dibusz                   16.11.1990      Ferencváros

22. Ádám Bogdán                 27.09.1987      Ferencváros

OBROŃCY

2. Ádám Lang                                    17.01.1993      Omonia – Cypr

3. Ákos Kecskés                     04.01.1996      Lugano – Szwajcaria

4. Attila Szalai                        20.01.1998      Fenerbahçe – Turcja

5. Attila Fiola                         17.02.1990      Fehérvár

6. Willi Orbán                         03.11.1992      RB Lipsk – Niemcy

7. Loïc Négo                          15.01.1991      Fehérvár

14. Gergő Lovrencsics           01.09.1988      Ferencváros

21. Endre Botka                     25.08.1994      Ferencváros

26. Bendegúz Bolla                22.11.1999      Fehérvár

POMOCNICY

8. Ádám Nagy                                   17.06.1995      Bristol City – Anglia

10. Tamás Cseri                      15.01.1988      Mezőkövesdi

13. András Schäfer                13.04.1999      Dunajská Streda – Słowacja

15. László Kleinheisler           08.04.1994      Osijek – Chorwacja

16. Dániel Gazdag                 02.03.1996      Philadelphia Union – USA

17. Roland Varga                   23.12.1990      MTK Budapeszt

18. Dávid Sigér                      30.11.1990      Ferencváros

19. Kevin Varga                     30.03.1996      Kasımpaşa – Turcja

NAPASTNICY

9. Ádám Szalai                       09.12.1987      Mainz 05 – Niemcy

11. Filip Holender                  27.07.1994      Partizan – Serbia

20. Roland Sallai                    22.05.1997      SC Freiburg – Niemcy

23. Nemanja Nikolić              31.12.1987      Fehérvár

24. Szabolcs Schön                27.09.2000      FC Dallas – USA

25. János Hahn                       15.03.1995      Paks

SELEKCJONER: Marco Rossi (Włoch, 09.09.1964)

Opracował

ARKADIUSZ BARSKI

Festiwal strzelecki

Górnik Polkowice pokonał Bytovię Bytów 5:0 i przypieczętował zwycięstwo w II Lidze. Na kolejkę przed końcem ma 75 punktów.

Górnik awansował na zaplecze Ekstraklasy

Na trzy kolejki przed końcem piłkarze Górnika Polkowice od przyszłego sezonu są pewni gry w I lidze. Zapewnił im to Maciej Bancewicz w starciu ze Zniczem Pruszków.

Zwycięskie ostatki

W ostatnim domowym meczu kończącego się sezonu, piłkarki Śląska Wrocław pokonały AP Lotos Gdańsk 4:2. Bramki dla WKS-u strzelały Joanna Wróblewska – dwie, Aleksandra Dudziak oraz Martyna Buś.

Szalony mecz Górnika

Piłkarze Górnika Polkowice zrobili kolejny krok w stronę awansu do I ligi. Znów podzielili się jednak punktami na swoim stadionie.

Używamy plików cookie na naszej stronie do personalizowania treści i reklam, analizowania ruchu na stronie, zapewniania funkcji mediów społecznościowych oraz udostępniania informacji naszym partnerom o sposobie w jakim korzystasz z naszej strony. Sposób przechowywania cookie możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.

Przeczytaj naszą Politykę prywatności oraz informacje RODO.

Zamknij