Śląsk Wrocław lepszy od beniaminka

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 11 lutego 2019

Udany debiut Vitezslava Lavicki w roli trenera Śląska Wrocław. W pierwszym pod wodzą Czecha meczu o stawkę WKS pokonał ostatnie w tabeli Zagłębie Sosnowiec i udanie rozpoczął misję uratowania ekstraklasy dla Wrocławia.

avatar
Tak Arkadiusz Piech cieszył się ze swojego pierwszego od 478 minut trafienia w ekstraklasie (fot. K. Pączkowska)

W słoneczne, sobotnie popołudnie gospodarze wystąpili bez kontuzjowanego Marcina Robaka, pauzujących za kartki Dorde Cotry i Łukasza Brozia, z Krzysztofem Mączyńskim i Lubambo Musondą w pomocy, a także Wojciechem Gollą w roli kapitana. W szeregach gości można było zobaczyć nowych zawodników na każdej pozycji. Każdy przecież szukał zimą leku na słabe rezultaty...

VAR i... gola nie ma

Już w 7. minucie gospodarze otworzyli wynik. Najpierw piłkę głową zagrał Mączyński, potem to samo uczynił Piotr Celeban. Futbolówka w polu karnym trafiła do Arkadiusza Piecha, który nie namyślając się długo, huknął z całej siły tuż obok Dawida Kudły. To... drugi gol napastnika Śląska w tym sezonie. Piech mógł trafić ponownie, i jeszcze raz, a nawet trzeci i czwarty, ale seryjnie marnował sytuacje bramkowe (trafił między innymi w poprzeczkę). Tę najważniejszą szansę jednak wykorzystał i na przerwę miejscowi mogli schodzić w dobrych humorach. Tym bardziej, że od 29. minuty grali w przewadze. Idiotycznie zachował się bowiem były król strzelców ligi gruzińskiej, jeden z dziecięciu nowych graczy, którzy zimą zamieszkali w Sosnowcu, Giorgi Gabedawa. W odstępie kilkudziesięciu sekund otrzymał dwie żółte kartki i musiał pożegnać się z murawą wrocławskiego obiektu. W pierwszej odsłonie radość po golu mógł okazać także Igors Tarasovs, ale pan z gwizdkiem – Tomasz Musiał, po konsultacji z wozem „Wielkiego Brata”, bramki nie uznał. I słusznie, bo przy uderzeniu Łotysz pomagał sobie ręką. Piłkę w siatce ulokował jeszcze Mateusz Radecki, ale po centrze Lubambo Musondy był na metrowym spalonym.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 3 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment