Śląsk Wrocław ponownie zwycięża na własnym boisku

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 11 marca 2019

Trzeci mecz na własnym boisku, trzecie zwycięstwo w stosunku 2:0 – Śląsk Wrocław jest w tym roku wyjątkowo regularny i – co ważniejsze – wreszcie straszy przyjezdnych rywali. Już przecież wygrał więcej aniżeli w dziesięciu domowych potyczkach rundy jesiennej. W ubiegły piątek bez punktów została Jagiellonia Białystok.

avatar
Marcin Robak zbiera gratulacje za bramki numer 98 i 99 w ekstraklasie oraz 15 i 16 w tym sezonie (fot. K. Pączkowska)

W okresie lipiec-grudzień pokonał jedynie Cracovię i Piasta, do tego dorzucił dwa remisy i sześć porażek. Mizeria. Na wyjazdach też nie było rewelacyjnie, choć akurat jesienny występ na Podlasiu temu przeczy. Wysokie 4:0 dla gości z Wrocławia – ot, nasza fikuśna liga.

Wymiana ciosów

Piątkowe spotkanie mogło pójść w zupełnie innym kierunku niż do nieco standardowego już 2:0 (kibicom WKS się chyba jednak nie znudzi...), gdyby białostoczanie wykorzystali ładnie przeprowadzoną kontrę. Niecelne dośrodkowanie z rzutu rożnego, przejęcie piłki i prostopadłe podanie Jesusa Imaza do Arvydasa Novikovasa. Litwin nie zabłysnął jednak skutecznością i w dogodnej sytuacji przelobował zarówno Jakuba Słowika, jak i chronioną przez niego bramkę. Choć termometr wskazywał tylko 6 stopni na plusie i na trybunach można było nieźle zmarznąć, na boisku było gorąco. Tuż po tym, jak cios mogła zadać Jaga, wynik otworzyli wrocławianie. Wyrzut z autu Marcina Robaka (tak, tego elementu snajper WKS też się podejmuje), płaskie podanie Roberta Picha na 4. metr, niepewna interwencja Grzegorza Sandomierskiego i spryt Michała Chrapka, który dopadł do piłki i wpakował ją do siatki. Ławka rezerwowych Śląska eksplodowała z radości! W kolejnych scenach do głosu ponownie doszli aktorzy z Białegostoku. Do wyrównania mógł doprowadzić Novikovas, ale jego uderzenie z rzutu wolnego zastopował Słowik.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 8 + 10 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.