Śląsk Wrocław przerywa złą serię

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 28 października 2019

Siedem kolejek – tyle czekali piłkarze Śląska Wrocław na piąte zwycięstwo w PKO Ekstraklasie. Drużyna Vitezslava Lavicki zakończyła negatywną serię, pokonując w niedzielę Arkę Gdynia 2:1. Do siatki rywali trafiali Michał Chrapek i Erik Expósito.

Śląsk Wrocław wreszcie zwycięski! WKS przełamał serię ośmiu meczów (siedmiu ligowych i jednego pucharowego) bez wygranej i zgarnął 3 punkty w spotkaniu z Arką Gdynia (fot. P. Karolczuk)

Ostatnia wygrana WKS? 17 sierpnia z Cracovią! Uczniowie mieli jeszcze przed sobą dwa tygodnie wakacji, partie polityczne dopiero zgłaszały swoich kandydatów do październikowych wyborów, a skoczkowie narciarscy skakali w letnim Grand Prix. Potem zaczął się maraton remisów przeplatany jednobramkowymi porażkami w Kielcach, Częstochowie i Łodzi (Puchar Polski). Aż przyszła niedziela 27 października. Piłkarze Śląska najwyraźniej przestawili zegarki zarówno podręczne, jak i te biologiczne, rywalizację rozpoczęli bowiem z wysokiego C. Już w 2. minucie nieporozumienie w szeregach obronnych gości wykorzystał Michał Chrapek, który zanotował udany powrót do składu po chorobie. Asystował Jakub Łabojko. W kolejnych minutach najwięcej roboty mieli bramkarze, Matus Putnocký i zwłaszcza Pavels Šteinbors, który bronił uderzenia Przemysława Płachety i Roberta Picha.