Srebrny medalista MŚ zawieszony na 3 miesiące!

, piątek, 10 sierpnia 2018

Mateusz Bernatek został zawieszony na trzy miesiące przez Komisję Dyscyplinarną Polskiego Związku Zapaśniczego. Decyzja została podyktowana tym, że zawodnik nie pojawił się na zgrupowaniu po ostatnich mistrzostwach Polski i chciał realizować własny cykl przygotowań.

avatar
Fot. wojownicy-sport.pl

O całej sprawie Bernatek dowiedział się od nas, przebywając na Węgrzech. Był bardzo zaskoczony zaistniałym faktem. W niedzielę po jego powrocie ma zostać zorganizowana specjalna konferencja prasowa zapaśnika.

– Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Zapaśniczego podjęła decyzję o zawieszeniu Mateusza Bernatka na 3 miesiące. Zawodnik po ostatnich mistrzostwach Polski nie stawił się na zgrupowaniu kadry, a na dodatek wolał trenować indywidualnym tokiem. Na takie zachowania nie ma przyzwolenia z naszej strony. To trener wytycza plan szkoleniowy i zawodnicy z kadry muszą się temu podporządkować – powiedział nam prezes PZZ - Andrzej Supron.

Zawodnik reprezentujący barwy klubu z Piotrkowa Trybunalskiego nie jest jedynym, którego zdecydowano się zawiesić. Taką samą decyzję podjęto względem Arkadiusza Kułynycza, także z tego samego zespołu,

Więcej na temat zawieszenia Mateusza Bernatka i Arkadiusza Kułynycza znajdą Państwo w najbliższym wydaniu Słowa Sportowego. Już w poniedziałek, 13 sierpnia, w kioskach i innych punktach sprzedaży.


źródło: Informacja własna


Proste pytanie: 2 + 0 =


Komentarze:
 • Be:
  11 miesięcy temu

  Z tego co pamiętam to Supron w jednym z artykułów powiedział, ze Bernatek nie jedzie na Europy tylko żeby przygotowywał sie do Świata. A tu taka niespodzianka. A tu chłopak sam chce sie przygotować jeździ tu i tam i trenuje. Chcą chłopakowi zamknąć drogę do sukcesu. Wstyd panie Supron. Trzeba mu pomagać i wspierać a nie niszczyć. Układ goni układ.

 • Suples :
  11 miesięcy temu

  A czy ta niby komisja spotkała się z zainteresowanymi o wysłuchała ich argumentów, czy tylko rudzielca wersja była brana pod uwagę ?

 • Zapaśnik :
  11 miesięcy temu

  Supron wraz ze swoją elitą kładą zapasy klasyczne na łopatki. Brak jakiejkolwiek wiedzy o zarządzaniu, brak kompetencji Suprona, zatrudnia trenera oderwanego od rzeczywistości a Polskich trenerów z wynikami odstawia w nie pamięć. Jestem ciekaw kto weźmie na swoje barki brak medalu na Mistrzostwach świata?🤔 Supron będzie szukał winnych a siebie wybielał taki już jest ten prezesik !!!

 • Trener:
  11 miesięcy temu

  Może cały problem leży w trenerze kadry. Tylko tego nikt nie widzi albo nie chce widzieć???

 • Koszmar:
  11 miesięcy temu

  To jest celowe działanie żeby nie pojechał na następne mistrzostwa. Chcą pewno kogoś innego wypromować bo ma lepsze układy pewno w PZZ. A tu za dwa lata olimpiada zamiast go nadal promować i wspierać, chodźmy po jego stracie trenera któremu tak wiele zawdzięcza. Pewno by tego tak nie zostawił.

 • Ww :
  11 miesięcy temu

  To jest jakaś żenada, wiecmistrza świata zawieszać!!! Wstyd panie Supron.

 • Aaaa:
  11 miesięcy temu

  Następna kłoda rzucona chłopakom pod nogi. Jak można niszczyć tak utalentowanych zawodników. Wstyd dla PZZ.

 • XxX:
  11 miesięcy temu

  Jak można tak niszczyć komuś karierę tylko dlatego że trenuje sam a nie wg kogoś kto nic nigdy nie osiągał .....

 • Sport to zdrowie:
  11 miesięcy temu

  Zapasy to nie pilka nozna czyli indywidualny trening pod kontem danego zawodnika jesli w indywidualnym przygotowaniu jest w najlepszej formnie to na jaki h… j checie to zmieniac, ale po dobrym wyniku to osiol z Kadry trenerskiej przypisuje sobie zaslugi, raczka raczke myje moja droga kadro zapasnicza , zniszczyliscie juz dawno ten silny sport w Polsce wstydzcie sie Osly , kiedys sie przyjza wam blizej a w tedy tylko w zakladzie karnym bedziecie mogli prowadzic chlopakow.

E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.