Starcie KPR-ów dla Kobierzyc

Maciej Piasecki, poniedziałek, 6 marca 2017

Podopieczne Tomasza Folgi były o wiele lepszym zespołem w dolnośląskich derbach i w pełni zasłużenie pokonały KPR Jelenia Góra 28:21 (15:11). Dla beniaminka z Kobierzyc było to trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu przed własną publicznością.

Beniaminek z Kobierzyc dominował w sobotnich derbach (fot. K. Ziółkowski)

Siłą jest zespół
Początek sobotniego spotkania był wyrównany. Zespół z Jeleniej góry zdecydował się na indywidualne krycie Beaty Skalskiej, ale bramki zdobywała niezawodna Anna Mączka, która w minionym tygodniu otrzymała powołanie do reprezentacji Polski B. Po upływie piętnastu minut gry na parkiecie zaczęła się zarysowywać przewaga zawodniczek z Kobierzyc. Bardzo dobre zawody rozgrywała Julia Walczak i po jej trafieniach gospodynie odskoczyły na dwa trafienia. Jeleniogórzanki wykorzystały chwilę później grę w osłabieniu rywalek i odrobiły straty, ale w momencie, gdy siły się wyrównały, to w przeciągu kolejnych dziesięciu minut różnica dzieląca oba zespoły urosła do pięciu bramek. Duża w tym zasługa wspomnianej wyżej Anny Mączki oraz Moniki Kaźmierskiej. Nie można zapominać również o bardzo dobrej postawie w bramce Katarzyny Demiańczuk. Straty starała się zniwelować Sabina Kobzar, ale prowadzenie miejscowego KPR-u nie podlegało dyskusji (15:11).