Suzuki Puchar Polski Kobiet

W Bydgoszczy kobiece zespoły rywalizowały w Suzuki Pucharze Polski Kobiet. W finale rozgrywek CCC Polkowice pokonało Energę Toruń.

W pierwszym meczu turnieju finałowego bydgoszczanki pokonały pierwszoligową ekipę AZS Uniwersytet Gdański 88:56. Energa Toruń wygrała natomiast z InvestInTheWest Eneę Gorzów Wlkp. 89:79. Polkowiczanki do gry przystąpiły dopiero w fazie półfinałowej, w której spotkały się z ekipą Artego Bydgoszcz, którą wręcz zdeklasowały. Mecz zakończył się wynikiem 78:45! 13:0 – właśnie od takiego prowadzenia spotkanie rozpoczęło CCC, a po trzech minutach wszystkie zawodniczki pierwszej piątki tego zespołu miały już na koncie punkty. Tę serię dopiero później przerwała Agnieszka Szott-Hejmej. Artego nie potrafiło sforsować świetnej defensywy mistrzyń Polski i dlatego ciągle miało spore problemy w ofensywie. Po 10 minutach było 18:6. Druga kwarta również rozpoczęła się od kolejnej serii polkowiczanek – tym razem 6:0. Przewaga wzrosła do nawet 22 punktów po akcji Agnieszki Kaczmarczyk. Bydgoszczanki cały czas nie potrafiły znaleźć sposobu na zespół mistrzyń Polski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:20. Drużyna trenera Marosa Kovacika trzecią kwartę rozpoczęła od… kolejnej serii – tym razem 17:0! Przewaga maksymalnie wynosiła już więc 38 punktów. Swoją pierwszą akcję Artego, a właściwie Tamara Radocaj, wykończyło dopiero po siedmiu minutach.

ALEKSANDRA SZUMSKA

Rzut życia „Rataja”

Za nami pierwsze mecze w nowym roku, w I lidze mężczyzn. Śląsk Wrocław pewnie wygrał z Polfarmexem Kutno.

DOLNOŚLĄSKI ALFABET

Kiedyś był jednym z najbardziej oryginalnych zawodników w polskiej koszykówce. Dzięki charakterowi i woli walki został ulubieńcem kibiców.

Musiał być najlepszy

Nie było niespodzianki w I Memoriale Adama Wójcika. FutureNet Śląsk najpierw odprawił Znicz Basket Pruszków, a potem wygrał finał z WKK Wrocław.