Trener kadry przygotowaniach i swoim ADHD

, środa, 5 września 2018

Przed polskimi siatkarzami najważniejsza impreza sezonu - Mistrzostwa Świata. Zanim jednak to nastąpi, ekipę Vitala Heynena czeka drugi ze sparingów z reprezentacją Belgii. Przed środowym starciem Polska - Belgia porozmawialiśmy ze szkoleniowcem naszej kadry.

avatar
Fot. PZPS

Paweł Skorb (Słowo Sportowe): Jak ocenia Pan przygotowania do Mistrzostw Świata?
Vital Heynen (trener reprezentacji Polski): Jak na sześciotygodniowy okres przygotowawczy jestem może nie szczęśliwy, ale usatysfakcjonowany. Kiedy przygotowujesz się do wielkiego turnieju, moim zdaniem, potrzeba przynajmniej pół roku. Myślę, że budowa drużyny jest procesem ciągłym, także żaden zespół nie może powiedzieć, że jest gotowy w 100 proc. Mamy elementy dobrze funkcjonujące, ale nad pozostałymi stale pracujemy.

Paweł Skorb (Słowo Sportowe): Jest Pan ciekawą postacią, skąd tyle werwy?
Vital Heynen (trener reprezentacji Polski): A skąd wiesz, może normalnie jestem nudny? (śmiech). Z jednym z moich trzech lekarzy przeprowadziliśmy testy i mogę mieć ADHD. Poważnie. Jednak moje ADHD powoduje, że mam ochotę z uśmiechem witać każdy dzień. Lubię życie!

Więcej pytań i odpowiedzi znajdą Państwo w poniedziałkowym wydaniu "Słowa Sportowego". Zapraszamy do kiosków i innych punktów sprzedaży.


źródło: Informacja własna


Proste pytanie: 5 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.