Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020 mężczyzn

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 12 sierpnia 2019

Polska reprezentacja w siatkówce mężczyzn wywalczyła awans na igrzyska olimpijskie w Tokio 2020. Na turnieju kwalifikacyjnym w Gdańsku pokonała kolejno Tunezję, Francję i Słowenię, tracąc przy tym zaledwie jednego seta.

avatar
Polscy siatkarze w pięknym stylu wywalczyli przepustkę na igrzyska olimpijskie w Tokio (fot. archiwum PZPS)

Przed turniejem kwalifikacyjnym wszyscy uważali, że największa bitwa o awans rozegra się pomiędzy Francją i Polską. Każdy kibic siatkówki wie, jak silni są trójkolorowi, ale też pamięta, że biało-czerwoni to przecież mistrzowie świata, którzy zaskakują nas na każdym kroku. Mecz między tymi dwiema reprezentacjami miał być krwawy, pełen ofiar, potu i łez. Tymczasem okazało się, że najbardziej stresujące spotkanie rozegrało się w niedzielę z nieprzewidywalną Słowenią.

Dramat Francji w trzech setach

Spotkanie z Francją zaplanowano na sobotę na godzinę 15:00, co spotkało się już na samym wejściu z niezadowoleniem rywali. Ci bowiem rozgrywali mecz ze Słowenią poprzedniego dnia o 20:30, zatem czasu na regenerację mieli faktycznie niewiele. Czy to mogło mieć wpływ na końcowy wynik meczu? Nie wiemy. Obyło się bez krwi i ofiar, ale i bez emocji. Polscy siatkarze pokazali, że z mistrzami świata nie warto zadzierać i w wielkim stylu pokonali Francuzów 3:0. Tym samym zamknęli usta wszystkim hejterom, którzy po Memoriale Wagnera stawiali na nich krzyżyk. „Bo Kubiak bez formy, bo nie ma Bednorza, bo Leon jest cieniem samego siebie”. Pierwsze spotkanie nasi siatkarze rozegrali z teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem, czyli Tunezją.

ALEKSANDRA MIELCZAREK

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 6 + 5 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment