Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski

Za nami kolejna edycja Visegrad 4 Bicycle Race. W Sobótce na trasie mierzącej 156 km kolarze z Polski, Czech, Węgier, Słowacji i Niemiec rywalizowali o wielką nagrodę Polski. Zmagania zakończyły się zwycięstwem Czecha Aloisa Kankovskiego, drugie miejsce zajął Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław, a trzecie Paweł Franczak (Voster).

Rywalizacja w niedzielę Sobótce rozpoczęła się od startu amatorów w cyklu Via Dolny Śląsk. Do wyboru były dwa dystanse fun – 34 km, czyli dwie rundy po 17 km oraz pro – 87,9 km – pięć rund. Zaraz po amatorach na starcie stanęła elita mężczyzn. Szósta edycja Wyścigu Wyszehradzkiego podobnie jak przed rokiem rozegrana została na trasach wokół Sobótki. Kolarze do pokonania mieli ponad 156 km. Trasa była jednak znacznie trudniejsza o tej, znanej z corocznego rozpoczęcia sezonu. Start i meta zlokalizowane były w Rynku, a na trasie znajdował się podjazd, który kolarzom z pewnością sprawiał trochę problemów. Na starcie stanęły ekipy polskie na czele z wrocławskim Wibatech Merx Wrocław, Vosterem, Huromem czy CCC Development, ale także zawodnicy z Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec czyli w sumie prawie 122 kolarzy z 22 ekip. Od startu mieliśmy mnóstwo zaczepnych akcji. Peleton jednak nie chciał odpuścić żadnej ucieczki. Jednej z pierwszych rund mocno zaatakowali kolarze Wibatech Merx Wrocław. Peleton mocno się podzielił. W odjeździe próbowali swoich sił m.in.: Maciej Paterski czy Patryk Stosz. Uzyskali oni 30 sekund przewagi, ale to było wszystko, na co peleton pozwolił. Na szóste okrążenie znacznie uszczuplony już peleton wjechał razem i ściganie rozpoczynało się od początku.

ALEKSANDRA SZUMSKA

Sobótka znów kolarska

Już w najbliższą niedzielę do Sobótki po raz drugi w tym sezonie zawita kolarska elita. Tym razem kolarze rywalizować będą w Grand Prix Polski – Wyścigu Wyszehradzkim.

Etapówka dla Brzeźnej!

Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper Cycling Team) wygrała klasyfikację generalną jedynego w Polsce wyścigu etapowego dla kobiet. Koszulkę dla najlepszej góralki zdobyła jej klubowa koleżanka Marta Lach.

"Koszulki" dla...

Podczas niedzielnego wyścigu ze startu wspólnego najlepsi okazali się Małgorzata Jasińska oraz Michał Kwiatkowski. Jasińska mistrzowską koszulkę założyła po raz czwarty, a Kwiatkowski po raz drugi.

Dolnośląska dominacja

Mat Atom Deweloper wśród kobiet i CCC Sprandi Polkowice wśród mężczyzn zdominowały rywalizację w mistrzostwach Polski par i drużyn w jeździe na czas. W parach wygrywali Marta Lach i Aurela Nerlo oraz Łukasz Owsian i Maciej Paterski.