Wystartował sezon zimowy 2019/2020

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 4 listopada 2019

Ledwo zakończył się ostatni sezon w sportach zimowych, a już rozpoczął się kolejny. W Salt Lake City Natalia Maliszewska zajęła czwarte miejsce w zawodach PŚ na 500 metrów, a para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew szóste w Grand Prix Francji w łyżwiarstwie figurowym.

Natalia Maliszewska zajęła czwarte miejsce w zawodach PŚ (fot. archiwum)

Upadek zabrał podium Pochodząca z Białegostoku Natalia Maliszewska imponująco rozpoczęła nowy sezon Pucharu Świata, aczkolwiek można czuć spory niedosyt. Upadek w biegu finałowym w Salt Lake City uniemożliwił aktualnej mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata walkę o podium na dystansie 500 metrów. To w tej konkurencji Polka brylowała w ubiegłym sezonie w zawodach PŚ. Maliszewska upadła na drugim okrążeniu wyścigu, próbując wyprzedzić przy bandzie jedną z rywalek. Zwyciężyła znakomita Włoszka Martina Valcepina, która fantastycznie wystrzeliła ze startu, zostawiając rywalki daleko za swoimi plecami. Jako druga finiszowała Yara van Kerkhof z Holandii, a trzecia była Węgierka Petra Jaszapati. Na 19. miejscu sklasyfikowana została Nikola Mazur, która zakończyła rywalizację w ćwierćfinale, a na 26. pozycji uplasowała się starsza siostra Natalii – Patrycja, która dzielnie walczyła w repasażach, dochodząc do ich ostatniej fazy. W niedzielę odbył się drugi start na 500 metrów, ale już po zamknięciu tego wydania „Słowa Sportowego”. Maliszewska w sobotę rywalizowała także w dwóch sztafetach. Razem z Kamilą Stormowską, Łukaszem Kuczyńskim i Rafałem Anikejem została sklasyfikowana na 12. pozycji w rywalizacji drużyn mieszanych na dystansie 2000 metrów, natomiast wśród sztafet kobiet na 3000 metrów Polki w składzie – N. Maliszewska, Stormowska, Mazur iP. Maliszewska – zajęły czwarte miejsce w swoim ćwierćfinale i odpadły z dalszej rywalizacji. Kolejne zawody PŚ w short tracku odbędą się w Montrealu, a później zawodnicy będą rywalizować jeszcze pod koniec listopada w japońskiej Nagoi, w grudniu w chińskim Szanghaju oraz w lutym w niemieckim Dreźnie i holenderskim Dordrechcie.