Wystartowała Energa Basket Liga Kobiet

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 8 października 2018

Sezon 2018/19 Energa Basket Ligi Kobiet oficjalnie rozpoczęty. Ślęza Wrocław swój pierwszy mecz tegorocznych rozgrywek zagrała w Poznaniu, gdzie wysoko zwyciężyła z tamtejszą Eneą. Natomiast CCC Polkowice we własnej hali pokonało wysoko Widzew Łódź.

Ślęza Wrocław w meczu inaugurującym rozgrywki Energi Basket Ligi Kobiet wysoko pokonała Eneę AZS Poznań (fot. archiwum Ślęzy Wrocław)

Ślęza sezon rozpoczęła od pojedynku w Poznaniu. W pierwszych minutach spotkanie było zacięte i wyrównane. Od razu swoje warunki fizyczne wykorzystywała mierząca 196 cm Khaalia Hillsman, która tuż po wygranym przez siebie rzucie sędziowskim zdobyła cztery punkty i zablokowała rzut. Chwilę później za trzy trafiła Irena Matović i gospodynie prowadziły 7:5. Od tego momentu w hali Politechniki Poznańskiej inicjatywę przejęła Ślęza. Wyrównała Terezia Palenikova, chwilę później dwa rzuty trafiła Taisiia Udodenko. Poznanianki zbliżyły się jeszcze po celnym rzucie Kingi Demczur, ale już w następnej akcji trafiła Marissa Kastanek, a minutę później trójką popisała się Palenikova. Zawodniczki 1KS-u zdecydowanie częściej próbowały trafiać z dystansu, a gospodynie skupiały się na grze w pomalowanym. Druga odsłona była najbardziej wyrównaną kwartą meczu. Z początku obie drużyny nie miały większych problemów z punktowaniem, a Ślęza dodatkowo bardzo aktywnie pracowała na atakowanej tablicy, notując kilka zbiórek ofensywnych. W pewnym momencie poznanianki zbliżyły się na sześć punktów, ale natychmiast spotkały się czerwonych, a konkretnie najlepszych w pierwszych dwudziestu minutach Udodenko i Palenikovej.